MEDELA LACTİNA ANNE SÜTÜ SAĞIM POMPASI :

  “Herhangi bir sebep ile emzirilmeyen bebek için en iyi gıda annesinin memesinden sağılmış süttür”

              Bir kadının hayatındaki en büyük hormonsal değişim hamilelik ile başlayarak, emzirme döneminde de devam eder. Bu sebeple, emzirme döneminde annenin kendini kaygılı, kötü, yetersiz hissetmesi çok fazla rastlanan bir durumdur. Fakat unutulmamalıdır ki, her anne bebeği için yeterli sütü sağlayabilir. Anne sütü doğum ile başlaya bilmekle beraber, özellikle sezaryen doğumlarda süt  oluşumu  3 – 4 gün gecikebilmektedir. Hatta bazı durumlarda bu 7 güne kadar çıkmaktadır. Bu süreyi medikal destek alarak, düzenli ve doğru emzirme ile 24 saate kadar düşürebilirsiniz. Eğer medikal destek alırsanız, doğum sonrasında disiplinli bir emzirme ve sağım ile sütün düzene girmesi ve artması sağlanacaktır.

               Bu durumda hastane tipi bir pompanın kiralanması sizi düzenli süt üretimi ve yeterli beslenmeye götüren en kısa yol olacaktır. Emzirme sırasında rastlanan en önemli sorunların başında meme ucu problemleri gelmektedir. Meme ucu çatlakları, düz veya içe dönük meme uçlarına sahip anneler için de emzirme acı verici olabilir. Ve maalesef emzirmenin bırakılmasında büyük rol oynamaktadır. Halbuki, doğumu takip eden ilk iki hafta içerisinde alınacak olan önlemler annenin bu dönemi rahat atlatmasını sağlayacaktır. Bu dönemi pompa kiralayarak düzenli sağım sayesinde hızlı atlatabilir aynı zamanda bebeğinizi anne sütünden mahrum etmemiş olursunuz. Kanal tıkanıklığı  veya  Mastit  (meme iltihabı)  yaşıyorsanız, mutlaka tıkanıklığı gidererek kanalları açacak güçte olan yani hastane tipi pompa kullanmanız gerekmektedir. Aynı şekilde, herhangi bir nedenle sütünde azalma olmuş anne  içinde  relaktasyon  ( yeniden süt üretimi ) sağlanabilir. Ancak, relaktasyon doğum anına ne kadar yakınsanız, o kadar kolay olacaktır.

Bebekler sadece anne sütü ile beslenebilsin diye ,Profesyonel hastane tipi göğüs pompası kiralayın.
Annenin bebekten uzak kaldığı durumlarda ya da prematüre bebeklerde olduğu gibi anne göğsünden süt ememeyen bebekler için bu pompa önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir