Hastane Tipi Göğüs Pompaları ;

KİRALAMA MERKEZİ

Dünyanın en iyi ve beğenilen hastane tipi göğüs pompalarını kiralama yöntem ile çok uygun fiyata güvenle kullanabilirsiniz.

Medela Lactina, Medela Symphony , Medela Classic, Spectra S 1, Spectra S 2 ,Spectra Dual S, Ameda Elite, Baby Vacc

STERİL ve HİJYENİK

Hastane Tipi Süt Pompası Neden Kiralanır.?

 • Kolay ve hızlı erişim: Medela Cihazları (Lactina,Symphony ve Classic  modelleri) yaklaşık 750  – 3600 Euro yani yaklaşık 25.000-120.000 TL Spectra Cihazlar ise 550 – 900 Euro yani 18.000  – 30.000 TL. Ameda Elite  yaklaşık 1500 – 2000 Euro yani yaklaşık 30.000-45.000 TL aralığında değere sahip olan dünyanın en pahalı süt pompası cihazlarındandır. Kiralama yöntemi ile sunulan cazip fiyatlarla erişebilirliği çok kolaydır.
 • Bütçeye uygun sunduğu kullanım: Belirli bir dönem için süt pompası kullanmaya ihtiyaç duyan annelerin kiralama yöntemi ile cihazlara erişimi mümkündür. İhtiyaç duyulan sürelerde haftalık veya aylık kiralama yapılabilmektedir.
 • Güvenli ve hijyenik kullanım ilkesi: ‘’Süt pompası kiralamak yeterince sağlıklı mıdır…? Evet; en az yeni alacağınız makine kadar sağlıklı ve hijyeniktir.’’Çünkü göğüs pompaları sadece motoru oluşturduğu cihaz olarak verilmektedir ve bu ana gövde ile anne sütünün, bebeğinin yada göğsünün hiçbir teması yoktur’’ ’’Annenin teması sadece kiralama yapılırken sıfır olarak steril pakette aldığı sağım seti ile olmaktadır.Sağım seti kiraya verilmez satın alınmak zorundadır.Daha önceden temin ettiyseniz almanıza gerek yoktur.

Bebekler sadece anne sütü ile beslenebilsin diye, Profesyonel hastane tipi göğüs pompası kiralayın,
emzirme ve emzirme ile ilgili sorunları çözün.

Amacımız: Dünya Sağlık Örgütü,Unicef ve TC Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan ilk 6 ay sürede bebeğin sadece anne sütü alabilmesini sağlamak,Anne sütünün miktarını artırmak,Anne sütünü özendirmek,Anne sütünün her damlasını bebeğe ulaştırmaktır.Bu amaç doğrultusunda faaliyetlerimiz:Hastane tipi göğüs pompalarını kiralama yolu ile annelerin ev ve iş yerlerinde sağım yapabilmelerini sağlamaktır.

Anne sütünün ve doğal yollarla emzirmenin yapılmasını öncelikli olarak savunan firmamız, sağım sistemlerinin kullanımını ancak başarılı emzirmenin yapılamadığı durumlarda önerir ve asla emzirmenin yerini, pompa kullanımının almasına izin vermez.

             Medela   ve Spectra Hastane tipi süt pompaları herhangi bir komplikasyonu ortadan kaldırmak için kullanılabilir. Kolay  ve  yorulmadan süt sağmaya olanak  sağlar. Aynı anda iki göğüsten süt sağmak için de ideal bir pompadır. Annenin bebekten uzak kaldığı durumlarda ya da prematüre bebeklerde olduğu gibi anne göğsünden süt ememeyen bebekler için bu pompa önerilmektedir. Doktorlar ve emzirme uzmanları da bu pompaların süt salgılamasını sağladığını ve artırdığını, süt kanallarında tıkanmayı önlediğini onaylamaktadırlar.

            Tekli set ile ortalama 25-30 dakika da iki göğsü boşaltabilen, çiftli set ile ortalama 14 dakikada iki göğsü boşaltabilen oldukça güçlü bir pompadır.

            Sağım pompaları sağım setsiz kullanılamaz. Ürünü kullanabilmeniz için minimum bir adet süt sağım setine ihtiyaç vardır. Arzuya göre bir veya iki sağım seti alınarak kullanılabilir.Çiftli kullanımda iki adet sağım seti alınması gerekmektedir. Cihazlarımızın tamamı tekli veya çiftli kullanıma uygundur.  Kiralamada , her anneye hijyen açısından kendine ait sağım seti kullanması tavsiye edilir.

Medela Cihazlar için ,Sağım Seti Ücreti  190

Spectra Cihazlar için ,Sağım Seti Ücreti  290 ‘dir. 

Sağım seti açılmamış Steril paketle satılmaktadır.

        MEDELA GÖĞÜS POMPALARI İÇİN SAĞIM SETİ

Sağım Seti Baby Wacc Steril Paket İle Açılmamış Olarak Satılır Kişiye Özeldir.
Sağım Seti Baby Wacc Steril Paket İle Satılır , İçinde Bulunanlar Parçalar.

SPECTRA GÖĞÜS POMPALARI İÇİN SAĞIM SETİ

Kiralama Ücretleri :

Göğüs pompası kiralama süremiz en az haftalık bazda dır.

1 – Hafta :  310
1 – Ay   :  660
2 – Ay : 1320 ₺
Devam eden kullanım gün sayısı 22 ₺ günlük kullanım bedeli ile hesaplanır.

Kiralamaya hazır mısınız..?
Bu hizmetten nasıl yararlanacağınız hakkında herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki numarayı aramanız yeterlidir.

0542  215  72  92

7 / 24 ARAYABİRSİNİZ

ADRES : KENT MEYDANI – Eski kale mahallesi. 13-7 Sokak No: 12 Çapraz Apt. Kat : 3

( Osman paşa Caddesi, Pazaristan ilerisi, Fuzul Ev üzeri. köşe bina. ) SİVAS

 • Cihazlarımızın tamamı tekli veya çiftli kullanıma uygundur.
 • Çiftli kullanımda iki adet sağım seti alınması gerekmektedir.
 • Kiralama hizmetleri ofisimizden elden ürün teslimi ile yapılmaktadır, Sivas içinde pompalarımız evinize yada bulunduğunuz hastaneye adrese teslim istendiğinde yol ücreti ayrıca talep edilir. Teslim etme ve teslim alma hizmeti ( sadece benzin parası ) toplam : 90 ₺ .
 • Kiralama hizmeti verilen her anneye, anne sütü danışmanımız tarafından genel ve annenin durumuna özel anne sütü ve emzirme bilgileri verilmektedir.

KİRALIK  HASTANE  TİPİ  SÜT  POMPALAR : Bir çok anneye  hizmet  etmek  için  yıllarca  dayanacak  şekilde tasarlanmışlardır. Pahalı oldukları için genelde satılmaz, kiralanır. Bu pompalar süt salımını uyarmak için bebeğin emiş’ini taklit eder. Annelerin konforu için kademeli arttırma – azaltma seçenekleri vardır. Çift sağım seti ile kullanılabilir. Çift sağım seti ile kullanmak annenin sütünü arttırmanın yanında zamandan tasarruf sağlar. Süt sağım setleri her anne için ayrıdır. Sağlıklıdır, Hijyeniktir, Setler diyafram sistemli olduğu için motora kesinlikle süt gitmez. Pompa kiraladığınız da kendinize yeni bir sağım seti almalısınız.

    * Hastane tipi süt pompaları koruyucu bariyerlerle inşa edilmiş ve birden çok kullanıcı için    FDA       tarafından onaylanmış cihazlardır.

HANGİ DURUMLARDA ANNE SÜTÜNÜ CİHAZ İLE SAĞMAK GEREKEBİLİR ?

1. Doğumun ilk günlerinde süt gelmediğinde.

2. Memedeki fazla sütü boşaltarak göğüs kanallarını açmak için.

3. Göğüs ucu çatlak , Mastit (meme iltihabı) ve angorjman
(rahatlamamış meme doluluğu ) durumunda göğüsü rahatlatmak için.

4. Annenin bebekten ayrı kalması durumunda bebeği anne sütü ile beslemeye devam etmek için.

5. Bebeğin çene gücü yetersiz kaldığında.

6. Yarık damak ya da farklı sebeplerden dolayı emme problemi olan bebekleri anne sütü ile besleyebilmek için.

7. Annenin ilaç kullanması durumunda sütün devamını sağlamak için.

8. Anne fazla gelen sütünü saklamak istediğinde.

9. Yoğun ve özel bakım kuvözde yatan bebeklerin beslenmesinde.

10. Çalışan veya seyahate çıkan bir anne ise.

Hastane Tipi Süt Pompasını Nasıl Kullanmalıyım?

 • Ellerinizi yıkayınız ve göğüs pompasının tüm parçalarının temiz olduğundan emin olunuz.
 • Kendinizi rahat hissettiğiniz özel bir yer bulunuz. Bebeğinizi düşününüz; Bu, anne sütünü serbest bırakmaya yardımcı olan hormonları tetikleyecektir.
 • Monte edilmiş göğüs sağım setini göğüslerinize yerleştiriniz. Takılı biberonu değil, kalkanları tutunuz, gerektiğinde bunları ayarlayabilirsiniz. Kalkanların nipellerin üzerinde ortalandığından emin olunuz.
 • Makineyi açınız.
 • Süt genellikle iki dakika içinde akmaya başlar. Pompanın üzerinde bulunan sarı renkli piston üzerindeki ayar halkası ile vakum hızını ayarlayınız, hızı, bebeğin emme hareketlerine benzer şekilde ayarlayınız.
 • Rahat ve verimli bir vakum ve ritim ayarını bulunuz. Pompalama asla acı vermemelidir.
 • Süt akışınız yavaşladığında ve bittiğini hissettiğinizde, pompayı kapatınız.
 • Meme kalkanlarını çıkarınız.
 • Biberonları dikkatlice sökün ve kapaklarını takınız.
 • Ilık, sabunlu su ile vücudunuza ve / veya sütünüze dokunan parçaları yıkayınız.( biberon,honi,valf,dirsek ). Mebran küçük ince beyaz veya şeffaf renk olan ılık suda yıkanacak ,hassas olduğu için kesik,delik olmaması gerekir. Hortum kesinlikle yıkanmayacak.İçine süt ve su kaçmayacak.Üstten kuru bezle temizlenebilir.
 • Parçaları ( havlu üzerinde olabilir) kurumaya bırakınız.

İLK ALTI AY SADECE ANNE SÜTÜ

Hamilelik süresince vücutta meydana gelen hormonal değişiklikler, anne memesini süt üretecek şekilde hazırlamaktadır.Doğum yapan her anne anne sütü verebilme , sadece anne sütü ile bebeğini besleyebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle anne, doğumdan hemen sonra en kısa sürede bebeğini emzirmeye başlamalı , bebek sık sık anne göğsüne alınmalıdır.

Özellikle sezeryan doğum sonralarında yaşanabilen anne sütünün salgılanmaya başlaması gecikebilir ve annede süt yapımı yetersiz düzeyde kalabilir.Sonucunda bebeğe istenmese de formül süt ve benzeri sıvılar verilme gereği duyulabilir. Bu durumu önlemek sağlık personelinin konusu olup pek çok hastanede bu doğrultuda önemli çabalar gösterilmektedir.

Firmamızın hastanelerde bulunan elektrikli anne sütü sağım pompalarının, bebeğin anne sütü dışında başka bir gıda ile beslenmesini engelleyici önemli bir desteği vardır. Böylelikle elektrikli anne sütü sağım pompalarımız anneye yardım elini doğum yaptığı hastaneye ve evine uzatmaktadır.

Emzirmeye engel oluşturduğu düşünülen durumlar sonucunda pek çok anne anne sütünü bebeğinden mahrum bırakmakta ve bebek beslenmesinde tıbbın tartışmasız öngördüğü anne sütü ile bebeğini besleyememektedir. Oysa ilk 6 ay bebeğe su dahi verilmeden SADECE ANNE SÜTÜ ile beslenmesi esas olmalıdır. ANNE SÜTÜ İLE BESLENMEK HER BEBEĞİN ONU VERMEK DE HER ANNENİN EN DOĞAL HAKKIDIR! Firmamız bu anlayış ve hizmet ile elektrikli anne sütü sağım pompalarını annelere ulaştırmaktadır.

Emzirmeye ara verildiği dönemlerde, emzirmenin daha sonra da devam edebilmesi ve bu sürede de bebeğin sadece anne sütü ile beslenmesini sağlamak için doğru bir sağım tekniği gerekmektedir.Anne sütünün devamı ve sürekliliği için göğsün belli aralıklar ile % 100 boşaltılması zorunludur.

“Herhangi bir sebep ile emzirilmeyen bebek için en iyi gıda annesinin memesinden sağılmış süttür”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir